+38 (063) 874 80 25

Open space – формат офісу, який набирає великої популярності з початку 21 століття.
Сучасний open space – це великий робочий простір, не обмежений окремими кабінетами, але з доступом до мітинг- чи скайп-румів та з лаунж-зонами.
Такий формат активно використовується у коворкінгах і офісах малих та великих компаній.

Робота в open space, звісно, має свої недоліки. Та на думку резидентів Startup Depot переваг у такого формату офісів значно більше.


Ростислав Ханас, Co-founder, CTO в andcards

Я працюю в Startup Depot з початку 2020 року, загалом в open space працював в різних коворкінгах ще з 2016-го року, тобто приблизно 4 роки.
Мені не заважають інші коворкери, звичайно, якщо не починаються якісь крики, ремонти, тощо, і я не відволікаюсь, коли ходить хтось поруч. Навпаки, останнім часом я стараюся якнайменше використовувати навушники з музикою, щоб мати змогу легше спілкуватися з людьми.

  • Чи не сковує тебе тиша, оскільки гучні крики радості open space можуть завадити колегам?

Інколи виникає така проблема, оскільки дійсно за правилами open space не можна виражати свої емоції дуже гучно. В Startup Depot гарно те, що можна легко вийти на вулицю, щоб обговорити різні запитання без порушення тиші.

  • Як відносишся до великої кількості різних людей різних професій в open space?

Я дуже позитивно ставлюся до людей різних професій. Так навіть цікавіше, спілкуючись  можна від кожного дізнаватися нові корисності. Те саме стосується людей, які часто змінюються.  В open space офісі легше з кимось познайомитися, ніж за умов коли сидиш захований в своїй кімнаті. Це одна з причин чому мені і подобається сидіти саме в open space.

+ Плюси: Багато простору, потенційне спілкування з людьми, з якими не працюєш, можливість знайомств, максимальна динаміка (нема привязки нідочого – стола, PC, монітора, тощо) 

– Мінуси: Інколи коли треба терміново щось обговорити і робиться певний шум, інші люди можуть дратувати своїм зауваженнями “тихіше”, в залежності від розташування open space може бути неприємний шум (напркилад, коли близько до кухні).


Лілія Соловей, рекрутер в SP.HR studio

Працюю в Startup Depot вже 7 місяців. До того ми з командою знімали кімнатку, але тим не менш, час від часу, я бігала в open space посидіти на диванчиках, в більш розслабленій позі та усамітнитись від команди. Після повернення з карантину – орієнтовно місяць, як  ми всі перейшли працювати в open space.

  • Ти звикла працювати в кімнаті лише з колегами, то ж чи не заважають тепер інші резиденти?

Мені не заважають інші резиденти (маю відчуття, що ми більше заважаємо їм😁), всі поводяться тихо, адже розуміють, що працюють не самі. Якщо мені треба зробити якийсь дзвінок, то переважно виходжу в скайп рум або на вулицю, щоб не заважати іншим. Якщо людей мало, то перепитую чи можу я поговорити тут (робила так само і до того, як ми переїхали в open space, щоб і самій не відволікатись під час розмови). Якщо мені треба “піти в себе” і зосередитись конкретно на роботі, то одягаю навушники і тоді мене ніщо не може відволікти. Я помітила, що тут більшість працює в навушниках.

  • Якщо ти емоційна людина, як працювати в тихому і спокійному open space?

Якщо чесно, то іноді дуже хочеться виразити свої емоції або поділитись з колегою якимось жартом, обговорити якусь проблему тут і зараз, але розумію, що можемо потурбувати інших, тому намагаємось роботи це максимально тихо, переписуватись або виходити частіше на перерви. 

  • Чи ок, коли навколо тебе багато людей різних професій, які, до речі, доволі часто змінюються? (прим. – часто фрілансери, які приходять працювати в open space працевлаштовуються у великі компанії чи створюють свої, переїжджають в окремі кімнати або ж навіть цілі офіси)

Ставлюсь до цього добре, це дійсно цікаво. Саме під час роботи в open space я і познайомилась майже з усіма, кого знаю в коворкінгу. Мені подобається так працювати, ти ніби і не один, адже навколо є ще багато людей, і в той самий час ти наодинці і тобі ніхто не заважає працювати. Звичайно, трохи сумно коли ти вже звик до одних людей, а потім  приходять інші, які ще ненароком займають місце, за яким ти сиділа 🙂 (прим. – жартує Ліля) Але розглядаю це як можливість нових знайомств.

+ Плюси: знайомства, можливість обмінятись новинами та поспілкуватись з кимось не з твоєї команди. До карантину тут було трохи більше людей і зранку хлопці часто обговорювали якісь останні новини, розпочинали цікаві дискусії, час від часу грали в шахи. 

Ще однією перевагою можу назвати те, що навіть, якщо ти працюєш сам, то люди навколо все одно створюють робочу атмосферу і тобі також хочеться якось більше працювати, а не просто бити байдики, як часто буває, коли працюєш вдома.

– Мінуси: те, що мусиш бути стриманим та поводитись тихіше, ніж коли ви з командою в окремій кімнаті.

+38 (063) 874 80 25