+38 (096) 832 44 60

Вже кілька років поспіль співпраця Львівського центру Інновацій, Інституту розвитку міст з Кракова та організації Польська Допомога творять зі Львова головний інформаційних хаб України.

5 років тому у Львові та Кракові вирішили піти на спільну ризиковану затію – створити середовище підприємців, підприємництва та успішних історій. Звучало це досить пафосно і не виглядало як реальний до втілення сценарій.

Проте все відбулось навпаки і ця співпраця щороку дає усе більше підприємців та успішних історій Львову та зміцнює польсько-українські відносини.

«Історія кооперації нашої організації та Львівського центру Інновацій розпочалась 5 років тому. Ми розпочали з ревіталізації та відродження історичного району Львова – Підзамче. Тоді ми займались більше будівничими проектами. Після кількох успішних проектів ми перейшли в сторону стартап шкіл та підприємництва, аби розвивати цей підприємницький дух у молоді, зокрема у студентів», розповідає одна із кураторок організації Польська Допомога Аґнєшка Ґайда.

Найуспішнішим спільним проектом стала Студентська Стартап школа, яке вже другий рік відбувається у львівських вишах, а саме Національному університеті Львівська Політехніка та Львівському національному університеті імені Івана Франка.

З ці два роки школу пройшло майже 800 студентів, світ побачили майже 20 проектів, 5 з яких досі існують та приносять прибуток. Зокрема курси акторської майстерності пост-модерного формату, яку започаткувала переможниця минулорічної стартап-школи Ярина Геречко.

«Наша основна ціль, щоб цей проект давав не так теоретичного, як практичного досвіду для молоді у сфері підприємництва, щоб студенти продовжували життя з певною бізнес-експертизою у головах», – пояснює цінність цієї школи проектний менеджер організації Інституту розвитку міст з Кракова Мацей Тройнар.

У планах масштабувати Студентську стартап школу на усі львівські виші, а згодом і на інші українські міста. Першим етапом став окремий веб-сайт школи, де у вільному доступі розміщуються презентації лекторів, відеозаписи їхніх лекцій та студентські проекти для популяризації проекту серед українців.

«Багато студентів мають ідеї, але вони не знають, що з ними робити. Тому на наші школи ми запрошуємо досвідчених, молодих підприємців, які вже досягли і продовжують досягати успіху. Наші ментори дають той інструментарій, яким необхідно володіти аби відбутись як підприємець», – розповідає проектний менеджер Львівського центру Інновацій Діана Полівко.

Зараз спільний проект Польської Допомоги та ЛЦІ триває два місяці та складається з восьми лекцій та фінальних презентацій. Основні акценти організатори роблять на Маркетинг, Інвестиції, Юридичну підтримку, Аналіз Ринку, Бізнес Модель, Перевірку Гіпотез, Формування команди мрії та інші.

Вже за місяць ми дізнаємось імена нових львівських підприємців та назви нових стартапів, які створили не встаючи з-за студентської парти, а також дізнаємось імена переможців Студентської стартап школи, які отримають спеціальні призи від організації Польська допомога, які стануть у пригоді для подальшого розвитку продуктів.

За останніми новинами школи слідкуйте на сайті
Ідеї краще реалізовувати в коворкінгу Startup Depot забронюйте робоче місце

+38 (096) 832 44 60