+38 (063) 874 80 25

Добірка найкращих та найнадійніших ресурсів, які використовують професіонали у всіх куточках планети

Фріланс все більше набирає обертів у світі, а Львів та Україна все швидше стають своєрідною Меккою для людей, які воліють працювати на себе з будь-якої точки світу. Згідно зі  статистикою наша країна займає 4 місце у світі за кількістю фрілансерів. А згідно інформації Nomadlist Львів займає 59 сходинку у світі по найпривабливіших локаціях для діджитал номадів.

Якщо ви плануєте перейти у фріланс, то також маєте розуміти, які платформи для вас будуть найнадійшнішими у пошуку клієнтів та безпечними для проведення проплат. Ми зібрали 5-ку найкращих, на наш погляд, фріланс-платформ згідно порад фрілансерів з бізнес-інкубатора Startup Depot.

 

Upwork

Комісія – 5% – 20% (залежить від суми контракту, чим більший, тим менша комісія)

Перерахунок – PayPal, Payoneer, прямий платіж

Одна за найпопулярніших фріланс-платформ у світі. База у майже півторамільйони клієнтів дає змогу фріланс-спеціалісту майже будь-якої індустрії знайти замовлення для себе. Щонайважливіше, як короткострокове так і довгострокове. Нещодавно платфора запустила преміум-акаунт для фрілансерів топового рівня.

Суть змін полягає у тому, що вибудовуючи ваше портфоліо і проекти над якими ви працювали, ви отримуєте змогу вибирати, які саме проекти показувати потенційному замовнику. Тобто закидаючи на “бід” вашу пропозицію, замовник у профайлі бачить релевантні для нього проекти, які ви обрали спеціально для нього.

Згідно статистики платформи, у 2017 році найзатребуванішими скілами у фріланс-спеціалістів були Robotics, Blockchain та Bitcoin. Одним зі значних недоліків платформи через її масовість відзначають велику кількість спеціалістів з Індії, які пропонують дешеві та неякісні послуги, тому є відтік серйозних клієнтів та, очевидно, професіоналів-фрілансерів.

 

Toptal

Комісія – 500$

Перерахунок – Payoneer, PayPal, на ваш валютний рахунок

Ця платформа обирає лише “вершки” фріланс-світу. Як вони самі заявляються для своїх замовників: “Ви маєте шанс попрацювати з ТОП 3% фрілансерів світу”. На фоні інших платформ Toptal вирізняється досить специфічним процесом відбору фрілансерів, який складається з 4 етапів.

1 етап – тестування на знання мови та тест особистості. Він не надто складний і забирає до 15 хвилин вашого часу

2 етап – технічне тестування. Вам дають 90 хвилин на вирішення трьох задач. Якщо ви вирішите дві правильно – ви точно пройдете далі. Завдання надсилають згідно з вашими даними і специфіки, яку ви надсилаєте напередодні.

3 етап – технічне інтерв’ю. Ви будете комунікувати з одним із інженерів компанії. Він дасть вам кілька задач, які потрібно вирішити. Важливо, що тут потрібно вирішити усі, якщо дві правильних, а одна ні – це означає, що ви не пройшли.

4 етап – тестовий проект. Вам дадуть проект, який необхідно реалізувати за два тижні. Опісля відведеного часу інженер компанії перегляне ваші результати та дасть фідбек. У разі позитивної відповіді ви стаєте “резидентом” платформи і маєте доступ до проектів таких компаній як Airbnb, Zendesk і так далі.

 

Freelancer

Комісія – 3% – 10% (залежить від суми контракту)

Перерахунок – Payoneer, PayPal, Skrill, Wire Transfer, Express Withdrawal

На Freelancer з самого початку доведеться зіткнутися з інтуїтивно незрозумілим інтерфейсом і необхідністю вливання коштів в біржу. По-перше, потрібно вибрати членський план, який коштує від 1$ до 60$ в місяць.

Членські плани визначають кількість заявок на місяць, кількість зовнішніх інвойсів, можливість подачі заявок на високооплачувану роботу, можливість налаштувати зовнішній вигляд свого профілю і так далі. Для того, щоб мати достатню кількість заявок на місяць і подавати на хороші проекти потрібен членський план мінімум за 10$ в місяць.

Можна подавати спонсоровану заявку (від 4$ до 50$ в залежності від бюджету проекту), щоб ваша заявка була вище за інших. В такому випадку заявки розміщуються в списку спочатку за кількістю заплачених грошей, а лише потім за рейтингом.

Крім цього всього існує така послуга, як розміщення в спонсорованому каталозі. Ця послуга дозволяє розмістити вас на вершині списку фрілансерів у вибраній категорії. Коштує така послуга від 50$ за 7 днів.

 

Guru

Комісія – 12%

Перерахунок – PayPal, Payoneer

Guru в більшості є платформою та веб-дизайнерів та графічних дизайнерів. Є два типи акаунтів – платний та безкоштовний. Проте, через великі обмеження у послугах, які ви можете надавати, безкоштовний не вартує розглядати. Платний вартує від 12 до 45$ за місяць, залежно від типу послуг, які оберете. Також при купівлі річного абонементу ви отримаєте 50% знижки.

Щоб подаватися на заявку тут потрібно купувати «спроби». Можна купити 100, 250 і 500, які вартують відповідно 25$, 45$ і 75$. Так що, щоб тут працювати потрібен стартовий капітал, як і на Freelancer. Також важливо розуміти, що сервіс не має погодинною оплати праці, а фіксовану суму.

 

99designs

Комісія – від 300$ (залежить від контракту)

Перерахунок – Skrill, Paypal, AlertPay или Western Union

Платформа суто для фотогарфів та дизайнерів. Замовлення – від розробки логотипів до UI/UX дизайну. Сайт побудований за типом конкурсних майданчиків. Замовник публікує конкурс з описом і бюджетом, а фрілансери подають на нього свої ідеї та рішення.

На перший етап конкурсу відводиться 7 днів. Після цього замовник відбирає кілька фіналістів і вони переходять у другий етап, який триває близько 2 тижнів. З фіналістів обирається один переможець, якому і переводяться гроші за конкурс. Процес займає досить багато часу. За перші 7 днів на проект подається понад сто фрілансерів.

На сайті існує система позначок для конкурсів. «Blind» — це означає, що ніхто крім замовника не побачить ваші ідеї та пропозиції. «Guaranteed» — ця мітка гарантує, що замовник вибере переможця і заплатить йому гроші. Якщо ж подаватися на роботи без цих підписів, то дуже велика вірогідність крадіжки конкурсних робіт. Рівень оплати близький до Upwork.
Ви фрілансер, хочете працювати ефективніше і заробляти більше? Працюйте в коворкінгу Startup Depot. Спробуйте безкоштовний тестовий день.

+38 (063) 874 80 25