+38 (063) 874 80 25

Startup Depot Lviv Business Incubator – це симбіоз коворкінгу та бізнес-інкубатору. У Львові функціонує з 2013 року. Засновники – Іван Дмитрасевич, Степан Веселовський та Максим Лисак.

Startup Depot працює у двох напрямках. Перший –  бізнес-інкубатор із трьома школами та акселераційною програмою. Другий – зручний коворкінг для фрілансерів та невеликих компаній.

Що в офісі?

Startup Depot знаходиться на вулиці Весняній, 4. Розташування має свої переваги – з одного боку це невелика затишна бокова вуличка, де немає трафіку, і, відповідно, немає шуму. З іншого – до центру автівкою всього 10 хвилин, зручне транспортне сполучення.

Ще з дороги видно синьо-помаранчеву будівлю, яка вирізняється на фоні інших будинків. Перед офісом є доволі велике подвір’я – його резиденти часто використовують не тільки для прогулянок та перерв, а й для занять (коли тепло) та спільних івентів.

Приміщення має два поверхи. Коли заходиш в будівлю, спершу потрапляєш на рецепцію – там зазвичай тебе зустріне ком’юніті-менеджер, який допоможе з усіма питаннями, що стосуються організації та умов роботи.

Біля рецепції, за вікном є кухня. На ній можна зберігати в холодильнику та розігрівати собі їжу у мікрохвилівці. Є все необхідне для чаю чи кави. У Startup Depot відмовились від одноразового посуду і закупили багато стаціонарного. Посудомийка швидко дає раду брудним чашкам і тарілкам. Також на стіні висить дошка для оголошень – там можна дізнатись про всі івенти, які проводитимуть у Startup Depot. Кухня невелика і дуже затишна – там комфортно як обідати, так і проводити каво-перерви.

Ще на першому поверсі є три мітінг-руми – в них можна проводити співбесіди чи наради. А всі події відбуваються в оупен-спейсі – тут за раз можна помістити 40-50 людей.

Між першим і другим поверхом стоїть стінка для вправ – там можна попідтягуватись чи просто повисіти, щоб розтягнути спину.

Другий поверх – це ще один оупен-спейс. Всі, хто тут перебуває, можуть користуватись скриньками для зберігання речей, бібліотекою та іншим обладнанням.

Потрібна тиша для кращої концентрації? Поруч є окремі кімнати, які можна орендувати на тривалий час. Вони закриваються на ключ, що гарантує безпечне зберігання обладнання та матеріалів.

Якщо треба ще більше усамітнитись – до твоїх послуг дві скайп-кімнати. Вони невеличкі, мають диван та стіл.

Завдяки партнеру Partner Polska Pomoc у Startup Depot недавно зробили ремонт. Новий дизайн коворкінгу має космічну тематику. Тепер кожна окрема кімната називається, як одна з планет Сонячної системи. А милі космо-коврики у скайп-кімнатах додають шарму атмосфері.

Резиденти можуть користуватись авто- і велопарковкою. Вся територія постійно охороняється.

Особливості і традиції

Окрім зручних меблів, інтернету, чистого приміщення і охорони, резиденти Startup Depot можуть безкоштовно відвідувати всі заходи, які відбуваються в коворкінгу.

А щоб краще познайомитись із сусідами по офісу, команда організовує колективні бранчі. Під час спільної обідньої перерви кожен може коротко розповісти про себе і свою компанію: чим займається і чого прагне чи шукає.

Також всіх резидентів коворкінгу вітають з днем народження – дарують невеличкі сувеніри. Та на цьому подарунки не закінчуються: перед зимовими святами можна стати для когось секретним Сантою. Щоб не промахнутись у виборі подарунка, кожен пише три речі, які його цікавлять і які хотів би отримати.

Любителі спорту не обмежуються стінкою між поверхами – двічі на тиждень Андрій Сазонов (співзасновник компанії FishermenLabs) для всіх бажаючих проводить безкоштовні тренування з йоги.

У Startup Depot підтримують екоініціативи – на кухні стоять контейнери для сортування паперу і пластику. Зібрану сировину віддають на утилізацію та переробку.

Для кого це все?

Якщо ти:

  1. фрілансер, якому набридло працювати вдома чи тинятись по кафе;
  2. маєш класну ідею для стартапу і команду, щоб втілити задум;
  3. починаєш свій бізнес і поки не можеш виділити гроші на оренду окремого офісу,

у Startup Depot на тебе чекають всі умови для плідної і активної роботи.

Загалом коворкінг може помістити 100 резидентів.

Що тут пропонують:

  1. затишне робоче місце і доступ до нього 24/7;
  2. програми навчання і розвитку;
  3. пільгові умови оренди для стартапів;
  4. послуги бухгалтера, юриста та рекрутера;
  5. парковка, кімнати для переговорів, зустрічей, івентів та дзвінків.

В середньому компанії перебувають у Startup Depot від двох-трьох місяців до півтора-двох років.

Щоб переконатись, чи справді це місце буде зручним, можна забронювати собі тестовий день – він безкоштовний.

Програми розвитку

У Startup Depot є три школи та своя акселераційна програма. Найпершою була “Стартап-школа” – її запустили для проектів, які знаходяться на ранній стадії розробки. На ній учасники можуть перевірити свої ідеї на життєздатність, навчитись проводити інтерв’ю з клієнтами, побудувати бізнес-модель, дізнатись основні моменти з ІТ-права, продажів та маркетингу. Та зараз цю школу перепрофілювали для студентів. Проект Startup School University Edition реалізовується за підтримки Polish aid та Product School. Цими програмами Startup Depot закриває всі компетенції, які необхідні успішній справі.

Окремо існує акселераційна програма Unicorn Me. Її започаткували у 2018 році, триває три місяці. Сюди запрошують стартапи, які мають перші прототипи свого продукту та, можливо, перших клієнтів. Працює за такою схемою:

  1. перший місяць – це MVP (команди повинні дуже добре пропрацювати прототип продукту, щоб його можна було віддавати користувачам);
  2. взаємодія з користувачами (клієнтами) і переробка чи підлаштовування продукту під конкретні потреби.

На час участі в акселераційній програмі стартапери безкоштовно займають робочий простір у коворкінгу.

Також для всіх резидентів періодично проводять відкриті безкоштовні лекції та воркшопи. Тематика різна – від продукування реклами у соцмережах до виготовлення дерев’яних іграшок.

Іван Дмитрасевич, СЕО Startup Depot

Розкажу про двох резидентів, які все ще в нас перебувають.

Перша історія – про Андрія Сазонова, співзасновника FishermenLabs. Він у нас проводить йогу. Спершу Андрій працював у коворкінгу як фрілансер, постійно сидів в опен-спейсі. Та якось закордонний партнер запропонував відкрити в Україні свою гілку компанії, яка займається VR i AR. Для роботи йому була потрібна окрема кімната через специфічне обладнання – різні VR-штучки. Андрій не мав можливості відразу платити повну суму за перебування у кімнаті. Ми без проблем домовились про перехідний період. Тому на початку в Андрія оплата була дуже мінімальною з поступовим зростанням. Команда росла (це тривало десь півроку), роботи і прибутків більшало. В результаті маємо ситуацію win-win: з одного боку сприятливі умови для росту конкретної справи без значних початкових вкладень, а з іншого – Startup Depot має дуже класного резидента, який робить круті проекти.

Ще один такий приклад – це компанія kasper.kau. Вони займаються розробкою авторських ігор. Історія дуже схожа: засновник компанії – іноземець, який приїхав до Львова і захотів розвивати центр розробок саме в цьому місті. Причина – порівняно менша вартість оплати праці спеціалістів, які їм потрібні. Поки Каспер набирав штат та починав працювати, ми пішли йому назустріч і надали пільгові умови для перебування. Зараз це невелика компанія із семи людей, які хочуть рости далі.

Євлах Вікторія, маркетинг-менеджер Plann Ads

Наша компанія працює над створенням реклами (Google AdWords і Facebook). Ми складаємо маркетинговий план для замовників,проводимо аудити і будуємо маркетингові стратегії. Особисто я працюю тут вже 5 місяців, в липні 2018 стала першим стаціонарним працівником.

Plann Ads знаходиться у Startup Depot, бо поки нам незручно орендувати великий офіс. Чудово, що є такі місця, де можна винайняти робочий простір або окрему кімнату для невеликої команди – це зручно. Тут є всі умови для роботи – інтернет, туалети, кухня, на якій можна собі щось розігріти, кондиціонери.

Мені тутешня атмосфера дуже подобається – тут є багато якихось маленьких компаній і поодиноких фрілансерів, і кожен займається чимось своїм. Завжди цікаво поговорити з іншими людьми, дізнатись,чим вони займаються. Можна і для себе почути якісь нові ідеї, взагалі дізнатись, що у світі відбувається. Багато цікавих людей в одному місці – це дуже круто.

До речі, саме завдяки тутешній Digital Marketing School я почала займатись маркетингом. Пройшла її минулого року – якраз потрапила в перший набір. Тоді було шість різних напрямків, які пов’язані з маркетингом. Було цікаво, бо нам давали не просто теорію, а багато різної практики. Всі викладачі були практикуючими маркетологами. Вони розповідали трошки теорії, а потім ми виконували різні кейси і завдання. Також була добра група – там були люди з різних сфер діяльності. Хтось на той час вже був маркетологом і хотів покращити свої знання, а хтось просто прийшов дізнатись щось нове для себе. Мені дуже сподобалось, і ця школа дала можливість зараз займатись маркетингом.

Сазонов Андрій, співзасновник FishermenLabs

Я працюю в Startup Depot з 1 лютого 2018 року. Це місце вважаю дуже символічним: на вулиці Весняній, 4 ( а весна – це завжди початок чогось нового) є місце, де кожен може спробувати почати щось нове.

Попри роботу, я тут двічі на тиждень проводжу безкоштовні заняття з йоги. Сам нею займаюсь з 2011 року. Думаю, що людям, які працюють у Startup Depot, йога корисна не тільки як вид фізичної активності. Йога – це насамперед стимулювання творчості, переосмилення себе і своєї роботи, пошук правильних рішень та ідей. А підтягнуті м’язи, здорова спина і добрий метаболізм – це вже додаток, бонус. Всім, хто приходить на заняття, щоразу даю невеличке завдання в кінці: поспостерігати за собою ввесь день. Така вправа дозволяє краще себе пізнати і часто знайти цікаві рішення питань, що турбують.

За матеріалами

+38 (063) 874 80 25