+38 (063) 874 80 25

Юрій Огоновський, івент-директор в Lviv IT Cluster, депутат міськради, стронгмен та резидент Startup Depot.

  1. Привіт, Юро. Розкажи, як виглядає робочий режим в ІТ-cluster, коли весь світ перейшов на ремоут? Та в якому режимі працюєш ти? 

В нас команда працює по-різному. Мій робочий графік побудований так, що я  змушений майже щодня виходити з дому, часто працюю в Депо. В команді хтось працює повністю ремоут, хтось не може фул-тайм вдома працювати, бо відволікається (діти, сусіди і тд).
Тож по різному, кожен пристосовується відносно своїх можливостей.

  1. Чи не хотілось поспати довше на карантині?

Особисто у мене було деяке розслаблення на початку, поспати довше, попрацювати з дому. Але це згодом почало заважати, деякі справи я фізично не міг робити вдома.

В кінцевому результаті я подумав: “Поспали, та й хватить. Рано чи пізно все одно доведеться повернутись до нормального життя. Наша тімка повелась дуже відповідально у цьому плані, у нас щодня, звісно, стенд-ап, наради, всі вже бодрячком зранку о 10 на колах.

  1. Як карантин впливає на робочі процеси Кластеру? Для інтровертів, карантин – ідеальний час працювати віддалено. А як себе відчувають екстраверти, які звикли працювати в команді, з спільними кава-брейками та піцою після роботи. Ти екстраверт чи інтроверт?

Я терпіти не можу сидіти вдома, ненавиджу онлайн комунікацію. Я екстраверт і теж потерпів під час карантину. Але ми зі Степаном (Степан Веселовський – СЕО в Lviv IT Cluster)  і ще деякими членами команди одразу активно взялись за проект United for Health., відповідно до цього ми просто зобов’язані підтримувати комунікацію в Міській раді, Обласній раді і з живими людьми. Є ряд питань, які онлайн не вирішити. Я екстраверт, який відбувся легким переляком.

  1. Як підтримуєте бойовий дух всередині команди, які домашні традиції уже започаткували?

Структура кластеру виглядає так, що ми поділені на тімки. Раз в тиждень ми всією командою спілкуємось, не тільки по робочих питаннях. І окремо кілька разів на тиждень кожен тімлід зі своєю тімкою організовує наради, обговорити, що відбулось, які плани. Фактично ми підтримуємо весь робочий режим. Але тепер жарти з перекурів переросли в жарти в постійно беленькаючому скайпі, вотсапі, телеграмі.

  1. А як щодо івент-індустрії, чи плануєте якісь онлайн-події проводити?

Я ніколи в житті не повірю, що івент онлайн може пройти хоча б приблизно рівні як офлайн. Мій досвід показує, що коли я купував онлайн-тренінги, де є необхідність в певний час виходити в якийсь канал і слухати неймовірно крутого чувака, найпростіше, що може завадити – дитина або ще якась побутова проблема. 

Люди приходять на івент заради контенту, нетворкінгу та емоцій. Якщо контент онлайн можна передати, нетворкінг  починає дуже кульгати, то фан взагалі пропадає. Тож офлайн івентам бути, ІТ Арені бути. До того ж після карантину екстремально важливо, щоб вона привезла нових клієнтів з-за кордону, цікавих спікерів, які розкажуть про міжнародний досвід. Місту аналогічно це дуже важливо тому, що від учасників конференції, доповідачів місто буквально отримує близько 100 мільйонів гривень, бо вони сплять, їдять, ходять і тд.

Зрештою офлайн наше все. Можливо, якісь маленькі івенти можуть бути онлайн, але конференції мають бути офлайн. Людям потрібні люди.

  1. Багато підприємців потерпіли через карантин. IT сфера, мабуть найбільш пристосована до ремоуту. Але не секрет, що багато проектів призупиняється чи зовсім закривається, через неможливість фінансування з боку замовників. Як справи з цим у Lviv IT Cluster, чи зачіпає світова криза ваші проекти?

Сума всіх учасників  ІТ-cluster – це близько 100 організацій. Ми запустили що два тижні опитувальник, що відбувається в індустрії, які зміни. Ці зміни можуть переглядати компанії різного розміру (компанії з кількістю працівників 50 – будуть бачити результати від аналогічних компаній, в той же час цілком анонімно), при цьому вони розуміють плюс-мінус тренди на ринку. Ми створили таку можливість і побачили, що така інформація важлива для  ІТ-cluster.

Проблема в тому, що продукти дуже часто замовляють неайтішні компанії. Магазини, великі бренди, які не пов’язані з технологіями – одні з найбільших замовників на світовому ринку. І звісно, ринок зазнав збитків. Ми досліджуємо, яких саме. Поки що наш прогноз коливається від 15 до 20% до кінця року. Але тішить, що ми не знаємо поки, щоб зараклилась хоча б одна компанія в кластері. 

  1. Що класного відбулось в рамках проекту за час карантину?

Тут все зараз відбувається на спільний взаємоповазі, і це той момент, коли робота кластеру дуже очевидна. 

Багато зараз є підтримки, згуртованості, тобто всі один одному по-максимуму допомагають, підтримують. Кластер виступає спільнотою, яка в такі моменти демонструє, що вона сильна і по суті може не тільки себе захистити та забезпечити чимось, а й підтримати інші галузі. Я думаю кластер показує, як на прикладі айтішників, які по суті між собою конкуренти, компанії можуть об’єднатися в екстрених ситуаціях. 

  1. ІТ-cluster активно долучається до акцій спрямованих на боротьбу з COVID-19. Як гадаєте, скільки потрібно часу, щоб повністю вийти з карантину? 

На початку карантину ми вийшли з ініціативою масового тестування, оскільки це досвід країн, які найефективніше проходили через те саме. Найбільша біда, яка є зараз як і від місцевого рівня так і державного – ніхто не знає точно інформації. Наприклад, Львів за останні вихідні отримав рекордну кількість захворювань 67. Але ніхто не говорить, що “спалах” спровокований тим, що просто було отримано більше результатів тестів. Загалом кількість позитивних тестів тримається на рівні 20% від кількості усіх проведених. Додаємо той факт, що інформація яку ми отримуємо в кінцевому протоколі проходить через чотири пари рук. І попри те, що ми намагаємося робити зараз чат-боти чи якісь інші способи збору інформації є така штука як людський фактор.

Тим не менш, я дуже сподіваюся, що вже в червні-липні маленькі заходи на 50-100 людей будуть дозволені, і вже у вересні хотілось би очікувати повноцінне відкриття всіх можливих точок. Можна буде один одного обнімати, цілувати, але при цьому мити руки санітайзерами. 

Справжньої ж картини – ніхто не знає, тому що тренди в світі змінюються, наради відбувається майже щодня. А Львів – це єдине місто, де опрацьовуються протоколи проведення масових заходів, навчання в школі та багато-багато інших галузей. Саме це може, як відтягнути, так і пришвидшити повноцінний вихід з карантину для бізнесу.

  1. Що порекомендуєте на карантині?

Можу сказати точно одне – не читайте новин. Дуже багато неправди. Я особисто досить багато маю справ з актами, ухвалами. Тож багато інформації, яка потрапляє до мене з різних джерел – некоректна до кінця. По-перше, некоректна через призму журналістики (журналіст завжди поставить наголос на тому, на чому йому подобається і керуючись власною суб’єктивною думкою). По-друге, тому що насправді ті, хто дають якісь коментарі так само не мають конкретної інформації, коли ми вийдемо з карантину, та як це буде відбуватися. Тож ніхто достовірно нічого сказати не може. 

Тому основна порада брати позитив, радіти життю, вірити, що воно скоро закінчився.Я сподіваюся що це є запорукою успіху не опускати руки і працювати, працювати, працювати. 

+38 (063) 874 80 25